Obserwuj nas

Newsy

Cross zwycięzcą klasyfikacji World Series. Heta i Noppert poza finałową ósemką

Turniej w australijskim Wollongong zamknął pierwszą fazę cyklu World Series of Darts. W tegorocznym kalendarzu pozostał już tylko turniej finałowy w Amsterdamie, do którego awans już teraz zagwarantowało sobie ośmiu najlepszych graczy na przestrzeni sześciu rozegranych eventów.

Źródło: Professional Darts Corporation

Po dublecie w Oceanii pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Rob Cross. Oznacza to jednocześnie, że Anglik będzie rozstawiony z jedynką w turnieju finałowym. To samo dotyczy każdego z ośmiu najwyżej sklasyfikowanych graczy, w zależności od ostatecznie zajętego miejsca. Druga pozycja przypadła Gerwynowi Price’owi, który co prawda nie wygrał żadnego turnieju w tegorocznym World Series, ale dwukrotnie docierał do finału. Triumfator z Bahrajnu – Michael Smith – zajął trzecią lokatę. Po odpuszczeniu wylotu do Oceanii z czołowej trójki wypadł z kolei Michael van Gerwen, zwycięzca turniejów w Warszawie i Nowym Jorku. Czołową ósemkę uzupełnili Dimitri van den Bergh, Peter Wright, Nathan Aspinall oraz Luke Humphries.

Klasyfikacja końcowa World Series of Darts 2023

LP.GraczPunkty
1Rob Cross 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿38
2Gerwyn Price 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿32
3Michael Smith 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿31
4Michael van Gerwen 🇳🇱27
5Dimitri van den Bergh 🇧🇪23
6Peter Wright 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿22
7Nathan Aspinall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿15
8Luke Humphries 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿14
9Damon Heta 🇦🇺11
10Danny Noppert 🇳🇱9
11Jeff Smith 🇨🇦8
11Jonny Clayton 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿8
13Raymond van Barneveld 🇳🇱5
14Simon Whitlock 🇦🇺4
15Jonny Tata 🇳🇿3
15Haupai Puha 🇳🇿3
15Krzysztof Ratajski 🇵🇱3
15Jim Long 🇨🇦3

 

Poza czołową ósemką znaleźli się chociażby Danny Noppert, Damon Heta czy Jonny Clayton. Nie zdobyli oni zatem bezpośredniego awansu do turnieju finałowego, ale wciąż mają duże szanse na ostateczny występ w Amsterdamie.

Kryteria udziału w tegorocznych finałach nie zostały jeszcze w pełni ogłoszone. Najprawdopodobniej, tak jak w każdej z dotychczasowych edycji, w turnieju wystąpi 24 graczy, ale sam system doboru pozostałych 16 zawodników był w poprzednich latach zmienny. Pewnym jest, że 6 września rozegrane zostaną kwalifikacje dla posiadaczy kart, w których wyłonionych zostanie ośmiu kolejnych uczestników turnieju finałowego – tu otwiera się szansa dla Krzysztofa Ratajskiego, Radka Szagańskiego i Krzysztofa Kciuka. Co z resztą miejsc? To zależy już tylko od decyzji PDC. Rok temu stawkę uzupełniło ośmiu zaproszonych graczy, którzy w rankingu World Series zajęli dalsze miejsca, ale byli w pobliżu czołowej ósemki – być może Ratajski, który dzięki ćwierćfinałowi w Warszawie zajął ostatecznie 15. miejsce, ostatecznie doczeka się bezpośredniego zaproszenia. Inny system przyjęto dwa lata temu, dodając do zestawienia czterech reprezentantów gospodarzy, czterech uznaniowo zaproszonych graczy i czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników rankingu Order of Merit, którzy nie mieli jeszcze awansu. Krótko mówiąc: można mieć pewne domysły, ale pozostaje czekać.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 15-17 września. Obrońcą tytułu będzie Gerwyn Price, który w zeszłym roku pokonał w meczu finałowym Dirka van Duijvenbode.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona