Obserwuj nas

PDC

Premier League, Masters i znowu Premier League – oto luty w PDC

Można śmiało powiedzieć, że styczeń to była tylko rozgrzewka. W lutym czekają nas cotygodniowe posiedzenia przy Premier League oraz turniej Masters z udziałem Krzysztofa Ratajskiego. Rozpocznie się również cykl Players Championship, a młodzieżowcy – w tym Sebastian Białecki – zainaugurują zmagania w Development Tourze. Dowiemy się również kto, poza pewniakami z rankingu, pojawi się w pierwszych czterech odsłonach European Touru.

Źródło: Professional Darts Corporation

Pierwsze dni lutego można z pewnością ochrzcić mianem darterskiego długiego weekendu – w czwartek 1 lutego startuje bowiem Premier League. W Utilita Arena w Cardiff zmierzy się ośmiu topowych zawodników. Debiutanci w tym cyklu rozgrywek to dwa najgorętsze ostatnimi tygodniami nazwiska: Luke Humphries i Luke Littler. Zanosi się na to, że to właśnie walka pomiędzy nimi oraz Michaelem van Gerwenem – również w kwestii zwycięstwa w całym cyklu – będzie najbardziej zacięta i emocjonująca. Swoistą próbą generalną przed rozpoczęciem PL był drugi dzień zmagań World Series of Darts w Bahrajnie, a zwycięsko wyszedł z niej Luke Littler. Cykl Premier League będzie towarzyszył nam przez cały miesiąc, tradycyjnie w każdy czwartek. Czeka nas więc pięć wieczorów ze wspaniałą ósemką – po Cardiff najlepsi zagrają w Berlinie (8.02), Glasgow (15.02), Newcastle (22.02) oraz Exeter (29.02).

Tuż po pierwszym wieczorze z Premier League przyjdzie czas na turniej Masters. Marshall Arena w Milton Keynes będzie gościła 24 najlepszych zawodników rankingu PDC od piątku do niedzieli 2–4 lutego. Wśród walczących o zwycięstwo będzie reprezentant Polski, Krzysztof Ratajski, który w meczu pierwszej rundy zmierzy się z Jonnym Claytonem o prawo starcia w dalszej fazie turnieju z Peterem Wrightem. Obrońca tytułu, Chris Dobey, również rozpocznie turniej od pierwszego dnia, gdzie zagra z Andrew Gildingiem. Krzysztofa Ratajskiego – po raz pierwszy od mistrzostw świata – przy tarczy zobaczymy w piątek około 20:30.

Luty to również start rozgrywek z cyklu Players Championship. Prawo do startu w zawodach PC mają posiadacze kart PDC (Ratajski, Szagański) oraz zawodnicy Challenge Touru dobierani z listy rezerwowej zgodnej z rankingiem Order of Merit, w przypadku absencji zawodników z kartą. W lutym szykują się dwa weekendy z pierwszymi czterema podłogówkami z zaplanowanych na ten sezon trzydziestu. 12-13 lutego w Wigan rozegrane zostaną PC 1-2, kolejne dwa eventy z tego cyklu będą miały miejsce 19-20 lutego w Leicester.

Od marca rusza European Tour, a więc naturalnym jest, że trzeba wyłonić graczy, którzy będą mogli pojawić się na starcie pierwszych odsłon tego cyklu. W lutym rozegrane zostaną turnieje kwalifikacyjne do European Tour 1-2 (14 lutego) oraz 3-4 (21 lutego) dla posiadaczy kart PDC. Te potyczki pozwolą nam poznać dziesiątkę zawodników uzupełniających pierwsze cztery odsłony ET rozgrywane w marcu w Wieze (Belgia) oraz w kwietniu w Monachium, Riese oraz Sindelfingen (Niemcy). Szansę otrzymają także gracze spoza touru – w dniach 16-18 lutego odbędą się trzy turnieje eliminacyjne dla strefy Nordic & Baltic, a od 10 do 11 lutego – cztery eventy dla Europy Wschodniej, co będzie znakomitą okazją dla reprezentantów Polski.

Koniec miesiąca będzie początkiem rozgrywek Development Touru – w lutym w Marshall Arenie w Milton Keynes, w terminie 23-25 lutego, zostanie rozegranych pięć pierwszych odsłon tego cyklu. Prawo do występach w Development Tourze mają zawodnicy w wieku od 16 do 23 lat. Ostatni weekend lutego zainauguruje cykl 24 miniturniejów, którego finisz planowany jest na 12-13 pażdziernika. Zapisy na lutowe potyczki potrwają do 21.02, a swój udział w Tourze zapowiedział już Sebastian Białecki.

Darterski luty w PDC – terminarz wg imprez/cyklów

PREMIER LEAGUE

Skład: 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross, 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall, 🇳🇱 Michael van Gerwen, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler, 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries

Kiedy: 1.02 (Cardiff), 8.02 (Berlin), 15.02 (Glasgow), 22.02 (Newcastle), 29.02 (Exeter)

Start: zawsze ok. 20:00

Transmisja: Viaplay, PDC.tv

MASTERS

Skład: TOP 24 Order of Merit (🇵🇱 Krzysztof Ratajski, mecz vs Clayton w piątek 2.02 ok. 20:30)

Kiedy: 2-4.02

Gdzie: Marshall Arena, Milton Keynes

Transmisja: Viaplay, PDC.tv

PLAYERS CHAMPIONSHIP 1-4

Skład: 128 zawodników, start możliwy dla posiadaczy kart PDC (🇵🇱 Ratajski, 🇵🇱 Szagański), rezerwowi dobierani kolejno z listy Order of Merit Challenge Touru

Kiedy: 12-13.02 (Wigan), 19-20.02 (Leicester)

Start: zawsze ok. 14:00

ZOBACZ TEŻ
Wyjść, wygrać, a potem się zobaczy. Ratajski w grze o ćwierćfinał Matchplaya!

Transmisja: PDC.tv

KWALIFIKACJE DO EUROPEAN TOURU

Skład: posiadacze karty PDC / gracze z Europy Wschodniej / gracze ze strefy Nordic & Baltic

Kiedy:

– posiadacze karty PDC: 14.02 (Wigan, kwalifikacje do ET 1 i 2), 21.02 (Leicester, kwalifikacje do ET 3 i 4)

– gracze z Europy Wschodniej: 10-11.02 (Budapeszt, kwalifikacje do ET1, ET2, ET3 i ET4)

– gracze ze strefy Nordic & Batlci: 16-18.02 (Ryga, kwalifikacje do ET1, ET2 i ET3)

Transmisja: relacja live na DartConnect

DEVELOPMENT TOUR 1-5

Skład: zapisy zamykają się 21.02 (udział zapowiedział 🇵🇱 Sebastian Białecki)

Kiedy: 23-25.02 (Marshall Arena, Milton Keynes)

Transmisja: relacja live na DartConnect

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama