Obserwuj nas

Newsy

Razma, van Dongen i de Decker z awansem do 2. rundy German Darts Open

Sporo jakości obejrzeliśmy podczas pierwszej sesji European Touru po ponad dwumiesięcznej przerwie. Na start imprezy w Jenie nie zawiedli faworyci swoich spotkań, którzy w komplecie przeszli do drugiej fazy turnieju.

Źródło: Professional Darts Corporation

Sesję rozpoczął pojedynek Kevina Doetsa z Callumem Goffinem, w którym Holender potwierdził dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni. Belg nie wytrzymał wysokiego tempa narzuconego już od pierwszych legów, w żadnym momencie nie zagrażając pewnie grającemu Doetsowi.

W równie dobrym stylu do drugiej rundy przeszedł Madars Razma, tracąc tylko jedną partię w pojedynku ze Stephenem Burtonem.

Najlepszym meczem sesji było starcie Wesleya Plaisiera z Georgem Killingtonem. Obaj gracze imponowali grą punktacyjną, kończąc spotkanie na średnich w pobliżu 100 punktów, ale to gra na podwójnych zadecydowała o końcowym triumfie Holendra.

Dla odmiany, najsłabszym pojedynkiem pod względem poziomu była rywalizacja dwóch debiutantów na scenie European Touru. Roy van de Griendt po niemrawym meczu z obu stron pokonał jedynego niemieckiego gracza podczas popołudniowej sesji, Danny’ego Tessmanna.

Aspiracje do walki o utrzymanie karty potwierdził Jules van Dongen, który w dobrym stylu wygrał z Connorem Scuttem. Amerykanin zagrał na 95-punktowej średniej, wygrywając 6:3.

Mimo sporych problemów na podwójnych, do drugiej rundy przeszedł również Dylan Slevin. Jeffrey de Graaf przespał początek spotkania, czym dał Irlandczykowi duże pole manewru. Slevin zamknął mecz imponującym checkoutem ze 142 punktów, unikając rywalizacji w deciderze.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Mike de Decker. Belg nie miał większych problemów z Patrikiem Kovácsem, który zdołał ugrać tylko jednego lega. Real Deal był jedną z nielicznych postaci tego popołudnia, która potrafiła rozgrzać kameralną publiczność w Sparkassen-Arenie.

Sesję zamknęło spotkanie Camerona Menziesa z Dariusem Labanauskasem. Choć Szkot nie nawiązał do swojego poziomu z kilku ostatnich podłogówek, w ostateczności zdołał awansować do drugiej rundy, wygrywając po deciderze.

German Darts Open 2023 – wyniki 1. rundy:

🇳🇱 Kevin Doets (96,39) 6:2 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Callum Goffin (83,23)

🇱🇻 Madars Razma (96,31) 6:1 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Burton (89,04)

🇳🇱 Wesley Plaisier (99,81) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 George Killington (96,02)

🇳🇱 Roy van de Griendt (78,44) 6:3 🇩🇪 Danny Tessmann (77,63)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Connor Scutt (88,33) 3:6 🇺🇸 Jules van Dongen (95,40)

🇮🇪 Dylan Slevin (87,20) 6:4 🇸🇪 Jeffrey de Graaf (85,65)

🇭🇺 Patrik Kovács (89,59) 1:6 🇧🇪 Mike de Decker (94,18)

🇱🇹 Darius Labanauskas (87,88) 5:6 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Cameron Menzies (90,65)

Kolejne mecze pierwszej fazy turnieju zostaną rozegrane w sesji wieczornej, która rozpocznie się o godzinie 19. Transmisja z polskim komentarzem dostępna jest w serwisie Viaplay. Transmisję przeprowadza również portal PDC.TV.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama