Obserwuj nas

Newsy

Hempel rozbudza niemieckie nadzieje, a do gry wchodzi czołówka

Pierwszy dzień zmagań w Jenie podczas German Darts Open przebiegł bez większych niespodzianek. Gospodarze mieli apetyt na więcej, jednak w sobotę na scenie pojawi się trzech Niemców.

Źródło: Sky Sports

Piątkowe mecze jedenastej edycji tegorocznego European Touru stały pod znakiem zwycięstw faworytów. Krótki format widocznie pasował zawodnikom, bo szesnaście spotkań dało nam ledwie dwa decidery, po jednym na obie sesje. Ten wieczorny przyniósł ewidentny zawód dla niemieckiej publiki, bo mimo uprzedniego prowadzenia 5-3 i dwóch lotek meczowych, Gabriel Clemens musiał w nim uznać wyższość Luke’a Woodhouse’a, co można nazwać jedną z dwóch niespodzianek tego wieczora. Drugie z zaskoczeń dało gospodarzom zgoła odmienne emocje, gdy Florian Hempel w świetnym stylu niespodziewanie pokonał Jamesa Wade’a 6-3, osiągając aż 75% skuteczności na podwójnych. Reszta spotkań piątkowej nocy, to mecze bez większej historii. Tak prezentują się pełne wyniki sesji wieczornej:

W sobotę zmagania w Jenie rozpocznie światowa czołówka, która zubożała o kilka wielkich nazwisk. Widzowie nie zobaczą na scenie między innymi Michaela Smitha, Gerwyna Price’a, czy Michaela van Gerwena. Do European Touru, po jednym turnieju przerwy, wrócił za to Krzysztof Ratajski. Polak w trzecim meczu sesji popołudniowej zmierzy się z Rickiem Evansem, który w pierwszej rundzie pewnie pokonał Alana Soutara, nie oddając mu nawet jednego lega.

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie Joe Cullena ze Stevenem Buntingiem i szkocki pojedynek zeszłorocznego triumfatora Petera Wrighta z Cameronem Menziesem. Warto zwrócić uwagę także na starcie bezpośrednich sąsiadów w światowym rankingu – Martina Schindlera i Daryla Gurneya, czy też na mecz Ryana Searle’a z finalistą jednego z ostatnich turniejów Players Championship – Kevinem Doetsem.

Prócz wspomnianego wcześniej Schindlera, niemieccy fani będą mieli okazję wspierać przy tarczy jeszcze dwóch “swoich”. Ricardo Pietreczko stanie przed piekielnie trudnym wyzwaniem, jakim będzie gra ze świetnie dysponowanym Lukiem Humphriesem, a piątkowy bohater – Florian Hempel, postara się o kolejną niespodziankę, mierząc się z Damonem Hetą. Oto pełna rozpiska sobotnich meczów:

Sesja popołudniowa

(15) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Andrew Gilding vs 🇱🇻 Madars Razma

(13) 🇵🇹 Jose de Sousa vs 🇧🇪 Mike De Decker

(16) 🇵🇱 Krzysztof Ratajski vs 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ricky Evans

(5) 🍀 Josh Rock vs 🇺🇸 Jules van Dongen

(12) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Searle vs 🇳🇱 Kevin Doets

(9) 🇳🇱 Danny Noppert vs 🇮🇪 Dylan Slevin

(6) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross vs 🇧🇪 Brian Raman

(7) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Joe Cullen vs 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Stephen Bunting

Sesja wieczorna

(4) 🇳🇱 Dirk van Duijvenbode vs 🇳🇱 Roy van de Griendt

(8) 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright vs 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Cameron Menzies

(2) 🇦🇺 Damon Heta vs 🇩🇪 Florian Hempel

(3) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries vs 🇩🇪 Ricardo Pietreczko

(1) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Dave Chisnall vs 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Woodhouse

(11) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall vs 🇳🇱 Gian van Veen

(10) 🇩🇪 Martin Schindler vs 🍀 Daryl Gurney

(14) 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ross Smith vs 🇳🇱 Wesley Plaisier

Wszystkie spotkania będzie można oglądać z polskim komentarzem za pośrednictwem platformy Viaplay. Transmisję przeprowadzi także PDC.tv.

ZOBACZ TEŻ
World Matchplay 2024 - wyniki, drabinka, transmisja
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama