Obserwuj nas

Newsy

Sebastian Białecki z awansem do drugiej rundy turnieju w Budapeszcie

Sebastian Białecki wygrał w meczu pierwszej rundy Hungarian Darts Trophy 2023. 19-latek nie miał większych problemów w pojedynku z Mihalym Vidą, w całym meczu tracąc tylko jednego lega. Dla Polaka to drugie w karierze zwycięstwo na scenie European Touru. W kolejnej rundzie Łodzianin zmierzy się z Martinem Schindlerem.

Źródło: Professional Darts Corporation

Choć to Węgier grał przed własną publicznością, z trybun już od samego początku dobiegały pojedyncze, acz bardzo donośne okrzyki wsparcia dla Sebastiana Białeckiego. Polak pewnie wszedł w mecz, w przekonujący sposób wygrywając pierwszego lega. W drugiej partii Vida został przełamany, czemu pomogła pierwsza rzucona w tym spotkaniu sto osiemdziesiątka.

W dalszej części spotkania Bolt kontynuował znakomitą grę na punktacji – to połączone ze skutecznością na podwójnych przyniosło zwycięstwo w kolejnym legu. Przy stanie 3:0 Białecki wykorzystał błędy Vidy przy próbie zamknięcia, jeszcze podwyższając prowadzenie.

Jedyną partię w tym meczu Polak stracił przy stanie 5:0, na skutek fenomenalnego checkoutu Węgra ze 161 punktów. Mimo problemów na doublach i zmarnowanych ośmiu lotek meczowych, Białecki zamknął spotkanie wynikiem 6:1.

————————————

🇵🇱 Sebastian Białecki 6:1 🇭🇺 Mihály Vida

Średnie: 85,07 – 80,79

Podwójne: 6/24 (25,0%) – 1/3 (33,3%)

Maksy: 1 – 2

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama