Obserwuj nas

Newsy

Van Gerwen najlepszy w Glasgow! Wright i Aspinall ciągle bez punktów

Kolejny tydzień z Premier League za nami. W Glasgow niepokonany był Michael van Gerwen, który w finale wygrał 6:5 z Luke’iem Humphriesem. Choć nie obyło się bez problemów, Holender dopisał pięć punktów do swojego konta po wygranym deciderze.

Źródło: Professional Darts Corporation

Kolejny czwartek z dartem rozpoczęliśmy od pojedynku dwóch byłych mistrzów świata. Rob Cross przez zdecydowaną większość czasu miał mecz pod kontrolą wskutek bardzo słabej gry Michaela Smitha. Bully Boy zdołał jednak odnaleźć ułamek dobrej gry, ale nie starczyło to na ostateczne wyeliminowanie rodaka i to Cross zameldował się w półfinale.

Czy porażka Snakebite’a w pierwszy meczu kogoś dziwi? Raczej nie, bo sam Szkot nie daje sygnałów, aby sądzić inaczej. Fatalna dyspozycja na podwójnych i przeciętny dystans Wrighta sprawiły, że Michael van Gerwen, mimo średniej poniżej 90, wygrał to spotkanie 6:1.

Kolejny angielski ćwierćfinał, w którym mierzyli się Nathan Aspinall i Luke Humphries. Asp zaczął świetnie, miał nawet podejście do 9. lotki, ale ostatecznie nie zdało się to na nic. Humphries od stanu 3:1 dla Aspinalla wygrał pięć legów z rzędu, dołączając tym samym do Crossa i van Gerwena.

Najlepszy dotychczasowy mecz Premier League? Na to miano mecz Gerwyna Price’a z Luke’iem Littlerem zdecydowanie zasługuje. Dziesięć 180-tek, maksymalna liczba legów i dramaturgia w deciderze. Z tego szalonego widowiska ostatecznie zwycięsko wyszedł Price i tym samym uzupełnił stawkę półfinalistów.

Pierwszy mecz półfniałowy miał dosyć spodziewany przebieg, bo van Gerwen od początku narzucił swoje tempo, za którym Cross nie nadążał. W ostatecznym rozrachunku wynik dla Anglika nie był aż tak zły, ale jednak to MvG wygrał spotkanie 6:4 i oczekiwał na swojego rywala.

Spotkanie Price’a z Humphriesem również nie porwało pod względem emocji. Anglik pewnie wszedł w mecz, i mimo wyrównanego początku, zdołał odjechać z wynikiem i wygraną 6:3 zapewnił sobie pierwszy w karierze finał pojedynczego turnieju Premier League.

Finałowe spotkanie stanęło pod znakiem pomyłek na podwójnych. Ostatecznie padł on łupem van Gerwena, który w decydującym legu włączył najwyższy bieg i zdołał wykończyć Anglika, który w pewnym momencie prowadził 4:2. Tym samym MvG został samodzielnym liderem tabeli.


PREMIER LEAGUE 2024 – WYNIKI, TABELA, TERMINARZ


Premier League Darts – noc nr 3 (Glasgow)

Ćwierćfinały:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Smith (90,36) 4:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (90,52)

🇳🇱 Michael van Gerwen (89,63) 6:1 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright (86,69)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Nathan Aspinall (97,13) 3:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries (105,53)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler (97,04) 5:6 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (96,46)

Półfinały:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Rob Cross (94,80) 4:6 🇳🇱 Michael van Gerwen (99,04)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries (100,66) 6:3 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 Gerwyn Price (97,91)

Finał:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Humphries (101,37) 5:6 🏆 🇳🇱 Michael van Gerwen (93,85)

2 komentarze

1 Komentarz

  1. Marcin

    16 lutego, 2024 o 16:37

    P.League jest super fajnie się to ogląda , ale ja bym to inaczej zrobił zawodnicy którzy zakończyli PL na 8 i 7 miejscu wypadają ze stawki a w ich miejsce wchodzi dwóch innych. Wrighta i Aspa nie da się oglądać , są zupełnie bez formy dlaczego P.L się uparło i nie chcę wprowadzić innych graczy ? Chyba dla kasy i po znajomości. MVG pomimo że nie przepadam za nim , jak na razie rządzi a Littler lubię go sympatyczny zawodnik i z potencjałem ale on wygląda na 30 lat a nie 17.

  2. Marcin

    16 lutego, 2024 o 16:42

    Nie spamując to bardzo szkoda że MŚ nie wygrał , a był bardzo bliski i miał lepszą średnią od Holendra a Littler po meczu z Pricem był wściekły nigdy go takim nie widziałem. Bardzo interesujący turniej zacięte niektóre spotkania ale tak jak piszę ja bym pozmieniał zasady w PL , żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten znakomity turniej pozdrawiam fanów Darta 😊🙂👍

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama