Obserwuj nas

Newsy

Wielkie otwarcie strony ŁączyNasDart.pl!

Mówi się, że lepiej późno niż wcale, więc my – kierując się tą dewizą – możemy nareszcie oddać w wasze ręce stronę internetową.

Wiemy, że obietnicę stworzenia tego portalu złożyliśmy jeszcze w trakcie trwania jednej z pierwszych edycji NLD Cup, ale tak poważny temat wymagał zaangażowania nie tylko odpowiednich sił, ale także funduszy. Przyświecał nam cel, aby strona była nie tylko na właściwym poziomie merytorycznym, ale również estetycznym. Wydaje nam się, że udało się to zrealizować. Dlatego też chcieliśmy – tym razem po cichu – robić swoje do momentu, gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. 

Skąd w ogóle taka nazwa i pomysł na rebranding? Oczywiście, „Łączy Nas Dart” jest inspirowany prężnie działającym portalem „Łączy Nas Piłka”. Chcielibyśmy tą ścieżką podążać, zdając sobie jednocześnie sprawę, że treści, jakie chcemy tworzyć, powinny być unikalne. To jednak nie jedyna pobudka. Historię darta od wielu dekad naznaczał podział. Właśnie przez rozłam powstała federacja PDC. Zawodnicy rywalizujący pod jej szyldem są nazywani profesjonalistami. My z kolei od samego początku istnienia, jeszcze jako Nocna Liga Darta, chcieliśmy udowadniać, że dart jest dla każdego. Wielu się dziwiło, dlaczego pokazujemy mecze totalnych amatorów. Skąd wziął pomysł na stworzenie turnieju, gdzie każdego lega kończy się singlową wartością… Wierzyliśmy i nadal wierzymy, że pod tym adresem znajdzie się miejsce dla każdego. Kogoś, kto dopiero powiesił pierwszą tarczę na ścianie i wyjadacza, który niejedną doprowadził do zniszczenia. 65-letniego pracownika fabryki, który myślami jest na emeryturze oraz 21-letniego studenta inżynierii. Mamy pewność, że możemy tworzyć turnieje dla kompletnych debiutantów i tych żądnych rywalizacji oraz sportowego poziomu. Chcemy połączyć wszystkie światy i pokazać, że zgoda też może budować.

Strona internetowa to dla nas przede wszystkim możliwość uporządkowania wielu spraw organizacyjnych. Do tej pory prężnie działaliśmy jedynie na YouTube i Facebooku. Media społecznościowe to nie jest jednak najlepsze miejsce na stworzenie kompendium wiedzy o naszych turniejach. Stąd zawsze pojawiały się pytania typu: gdzie gracie? Jak można się zapisać na turniej? Czy gracie również w [tu wstaw nazwę swojego miasta]? Dzięki temu portalowi będziemy mogli posegregować fakty, których potrzebujecie. To będzie też miejsce, z którego dowiecie się wielu rzeczy o sobie samych i przeciwnikach. Każdy z uczestników zawodów będzie miał założony specjalny profil z najważniejszymi informacjami. W tym miejscu przejrzycie też wyniki poprzednich imprez i przeczytacie jak rozwijała się nasza organizacja. 

Strona nie nazywa się jednak nocnaligadarta.pl. Dlatego nasze turnieje będą Słońcem w naszym układzie – wokół nich będzie się wszystko kręciło, ale na orbicie zainteresowań będą krążyć także inne sprawy – na przykład wiadomości. Bez nich każdy portal trąci pawlaczem w domu babci, do którego nikt nie zaglądał od 25 lat. Jakie to będą newsy? Postaramy się wybrać najbardziej interesujące, nie ograniczając się tylko i wyłącznie do PDC. Chcemy także stanowić źródło informacji z mniejszych turniejów światowych, ale także krajowych. W tej materii nic nas nie będzie ograniczać. 

Ważną część portalu będą stanowić zakładki „Turnieje” i „Transmisje”. Zawartości tej drugiej tłumaczyć specjalnie nie trzeba. Znajdziecie w niej daty najważniejszych wydarzeń i miejsca, w których będziecie mogli je obejrzeć. Sekcja „Turnieje” będzie poświęcona działalności krajowej. Nie wiesz, kiedy i gdzie są organizowane rozgrywki w twoim mieście? W tym miejscu powinieneś odnaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Tutaj jednak liczymy na waszą pomoc. Mamy świadomość, że nie o wszystkich turniejach wiemy. Dlatego, jeśli nie widzisz danej imprezy na naszej stronie lub jesteś organizatorem i chciałbyś dorzucić trzy grosze na łamy Łączy Nas Dart, napisz do nas. 

Powiązany z poprzednimi rubrykami będzie dział „Gdzie zagrać”. Tu będziemy chcieli zebrać jak najwięcej lokali, w których wisi tarcza lub stoi maszyna. Miejsc, do których można wpaść, aby po prostu dobrze się pobawić – niekoniecznie turniejowo. Ponownie – chcemy tworzyć tę część strony z wami. Jeśli z jakichś przyczyn pominęliśmy niektóre lokacje, to zawsze możecie napisać i poszerzyć naszą wiedzę, a przy okazji dołożyć cegiełkę do budowy przekrojowej darterskiej mapy. 

Bardzo dużo obiecujemy sobie po dziale „Giełda”. Tworząc projekt strony i obmyślając jej treść, uznaliśmy, że to może być jeden z najchętniej odwiedzanych zakamarków. Będzie on w pełni tworzony przez was – coś w rodzaju słupa ogłoszeniowego. Sprzedacie tu używaną tarczę, kupicie lotki, wymienicie się sprzętem. Wystarczy tylko dodać ogłoszenie, wrzucić konieczne informacje i czekać na kontakt ze strony zainteresowanego. Łatwo, prosto i przyjemnie. Wszystkie produkty na stronie będziecie mogli posegregować, aby nic ważnego nie przepadło w gąszczu ogłoszeń, które was nie interesują. 

W związku z niewątpliwą rewolucją, jakiej uległa Nocna Liga Darta, mamy świadomość, że sami we trzech nie jesteśmy już w stanie ciągnąć tego wózka. Chcemy zmodernizować także nasze media społecznościowe – wejść w rejony, gdzie do tej pory nasza stopa nie stanęła. Jeśli czujecie, że jesteście w stanie nam pomóc – w jakikolwiek sposób – zachęcamy do wzięcia udziału w naborze. Szukamy wszystkich – począwszy od ludzi z dobrym piórem, przez obeznanych z nowymi mediami, po ludzi z otwartą głową, którzy mają pomysły na nietypowe formaty. Pod tym linkiem znajdziecie potrzebne informacje. Pomóżcie nam rozwijać się!

Nie chcemy opisywać punkt po punkcie każdej możliwości strony, bo wtedy nikt nie byłby w stanie dotrwać do końca tego tekstu, ale zachęcamy, aby „przeklikać” ją i znaleźć coś dla siebie. Niektórych z pewnością zainteresuje Liga Typerów, o której będziemy wspominać wielokrotnie, inni może będą chcieli zapoznać się regulaminami… Dlatego drzwi zostawiamy cały czas otwarte. Miejsce znajdzie się dla każdego, a my postaramy się zadbać o dobrą atmosferę. Poczujcie się jak u siebie, a my tymczasem zakasamy rękawy i bierzemy się do pracy! 

2 komentarze

1 Komentarz

 1. Fan Ratajskiego

  Fan Ratajskiego

  4 lipca, 2023 o 16:19

  Super, fajnie będzie mieć wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu. Dodajcie zakładkę Kalendarz PDC.

  • Kuba Łokietek

   Kuba Łokietek

   4 lipca, 2023 o 16:22

   Kalendarzem PDC jest niejako nasz dział Transmisje – tam są daty wszystkich turniejów TV i ProTouru. 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama