Ośmiu wspaniałych. Poznaliśmy ostatnich uczestników World Series of Darts Finals

Wszystkie karty dotyczące World Series of Darts Finals zostały odkryte. Podczas turnieju kwalifikacyjnego rozegranego 23 sierpnia w Milton Keynes poznaliśmy ostatnich 8 uczestników. Dołączą oni do pozostałych 24 zawodników, którzy będą rywalizować w połowie września w Amsterdamie o tytuł najlepszego w tym cyklu turniejów. Niestety, nie weźmie w nim udziału żaden z Polaków.

88 zawodników próbowało w angielskim Milton Keynes wykorzystać szansę na udział w finałowym turnieju World Series of Darts, który odbędzie się w dniach 13-15 września w stolicy Holandii. Dzięki poszerzeniu w tym roku przez PDC turnieju do 32 uczestników pojawiła się szansa dla zawodników spoza ścisłej czołówki.

Najliczniejszą grupę kwalifikantów stanowią Holendrzy, których jest dwóch. Mieli jednak okazję do obsadzenia aż połowy miejsc dostępnych w kwalifikacjach. Dlatego że do ostatniej rundy dostało się ich aż pięciu. Dwóch walczyło o miejsce w turnieju w “bratobójczym” pojedynku. Liczną reprezentację stanowili również Anglicy, którzy w 3-osobowym składzie zameldowali się w ostatniej rundzie. Największe szanse na awans miał rozstawiony Andrew Gilding. Nie wykorzystał jednak szansy i przegrał z będącym w bardzo dobrej formie Cameronem Menziesem. Szkot w ostatnim turnieju Players Championship, rozgrywanym w czwartek, przegrał dopiero w finale z wracającym do formy Chrisem Dobeyem.

World Series of Darts Finals odbędzie się bez udziału Krzysztofa Ratajskiego. Polak, będąc rozstawionym, przegrał z dużo niżej notowanym Walijczykiem Rhysem Griffinem, który ostatecznie wywalczył przepustkę na turniej. Jest to potwierdzenie gorszej formy Ratajskiego, który dzień wcześniej odpadł w pierwszej rundzie Players Championship.

🇳🇱 Wessel Nijman6-5, vs 🇳🇱 Danny van Trijp

Oprócz wymienionej wyżej ósemki kwalifikantów, w turnieju weźmie też udział ośmiu najlepszych zawodników rankingu powstałego po turniejach World Series of Darts, którzy są rozstawieni, jak również kolejna nierozstawiona 8 graczy z tego samego rankingu, oraz czterech graczy z rankingu Order of Merit oraz trzech graczy zaproszonych przez PDC. Turniej zostanie rozegrany w dniach 13-15 września w Amsterdamie.

Powakacyjny powrót. Startuje 19. edycja NLD Cup!