Obserwuj nas

Newsy

Zaczynamy! Michael Smith gwiazdą pierwszego dnia mistrzostw świata

Koniec czekania – zabawa rozpoczyna się już dziś. Piątkowy wieczór zainauguruje magiczny okres związany z mistrzostwami świata PDC. W pierwszej sesji tegorocznej imprezy zobaczymy cztery spotkania, a gwiazdami będą Simon Whitlock oraz Michael Smith. Tym samym Anglik rozpocznie obronę tytułu mistrzowskiego.

Źródło: Professional Darts Corporation

20 dni wielkich emocji, trzech Polaków w stawce i dwa i pół miliona funtów do podziału – tegoroczne mistrzostwa świata zapowiadają się lepiej niż kiedykolwiek. 96 graczy stanie do walki o miano najlepszego dartera na świecie, a wszystko jak zwykle zostanie rozegrane w legendarnym Alexandra Palace.

Całą zabawę zainauguruje starcie Kevina Doetsa ze Stowe Buntzem. Jak na inaugurację, mecz zapowiada się wybornie. Choć minimalnym faworytem wydaje się Holender, kibice wciąż mają w pamięci fenomenalny występ Amerykanina podczas Grand Slamu, w którym dotarł do ćwierćfinału. 

W drugim pojedynku Rusty-Jake Rodriguez zagra z Cameronem Menziesem. Tutaj faworyt wydaje się już nieco bardziej wyraźny – Szkot przez cały rok prezentował całkiem niezłą dyspozycję, choć ta nie do końca przekładała się na wyniki. Z kolei najmłodszy z braci Rodriguezów podniósł się po bardzo słabym początku sezonu, a jego zwieńczeniem był turniej kwalifikacyjny dla posiadaczy kart – w finale Austriak zagrał na 107-punktowej średniej, gwarantując sobie występ w Ally Pally.

Faworytem do gry w drugiej rundzie będzie też Simon Whitlock, który zmierzy się z Paolo Nebridą. Choć Australijczyk był w tym roku daleki od optymalnej formy, wciąż wydaje się być graczem z wyższej półki niż jego przeciwnik. Filipińczyk uzyskał awans do turnieju dzięki dobrym występom w Asian Tourze, a rok temu zaliczył debiut w mistrzostwach świata, przegrywając 2:3 z Dannym Jansenem.

Gwiazdą wieczoru będzie Michael Smith. Forma obrońcy tytułu jest sporą niewiadomą, a losowanie wcale nie ułatwiło sprawy. Anglik zagra ze zwycięzcą starcia Doets – Buntz, co zgodnie z tradycją oznacza, że któryś z tych graczy będzie musiał zagrać dwa razy podczas jednego wieczoru.


Mistrzostwa świata PDC 2024 – plan 1. dnia turnieju:

1. runda – do 3 wygranych setów

🇳🇱 Kevin Doets – 🇺🇸 Stowe Buntz (20:15)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Cameron Menzies – 🇦🇹 Rusty-Jake Rodriguez (21:15)

🇦🇺 Simon Whitlock – 🇵🇭 Paolo Nebrida (22:15)

2. runda – do 3 wygranych setów

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Michael Smith – 🇳🇱 Kevin Doets / 🇺🇸 Stowe Buntz (23:15)

Wszystkie mecze mistrzostw świata PDC z polskim komentarzem będą transmitowane przez stację Viaplay.

1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. MAGDALENA WIŚNIEWSKA

    17 grudnia, 2023 o 13:40

    Szkoda,że trzech Polaków w MŚ a żadna tv tego nie transmituje. Wstyd!!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama