Obserwuj nas

Newsy

Znamy obsadę finałów World Series of Darts! Dirk na pokładzie i niemiecka radość

Środowe zmagania toczyły się o awans do dwóch turniejów: World Series of Darts Finals oraz ostatniego European Touru (ET13). Jedne kwalifikacje wyłoniły ośmiu zawodników, którzy powalczą o triumf 15-17 września w Amsterdamie. Drugie dały 24 zawodnikom szansę na pożegnanie się z cyklem ET i nadzieje na ewentualną kwalifikację do mistrzostw Europy.

//źródło: Kelly Deckers, PDC

Za niewiele ponad tydzień rozpocznie się kolejny turniej telewizyjny. Tym razem nierankingowe World Series of Darts Finals. Po niezwykle interesujących zmaganiach w Danii, Bahrajnie, Polsce, USA, Australii i Nowej Zelandii przeniesiemy się do Amsterdamu, gdzie cały cykl będzie miał zwieńczenie. Poznaliśmy już darterów, którzy dostali się bez kwalifikacji. Szansę w wielkim finale, na zasadzie dzikiej karty, otrzymał między innymi Krzysztof Ratajski, który dobrą postawą w hali Torwar wywalczył nominację od PDC.

W eliminacjach wzięli udział Polacy: Krzysztof Kciuk i Radek Szagański. Obaj, niestety, zakończyli występ na etapie TOP 64, przegrywając kolejno z Anglikami – Ryanem Joycem i Connorem Scuttem, przy czym Kciuk bez wolnego losu pokonał wcześniej Litwina Labanauskasa.

Pomimo gry w kwalifikacjach do ET, z eliminacji do WSoD wycofali się Gary Anderson 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 i James Wade 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿. Należy też zauważyć, że nie wszyscy wysoko notowani zawodnicy zapisali się do eliminacji, jak np. Joe Cullen 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 i Josh Rock 🍀. Wszystko to może być spowodowane brakiem “rankingowych pieniędzy” za ten turniej telewizyjny.

 

Wszystkie mecze Polaków:

Kwalifikacje WSoD:

TOP 64 🇵🇱 Radek Szagański (87.53) 4:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Joyce (89.98)

TOP 128 🇵🇱 Krzysztof Kciuk (86.05) 6:4 🇱🇹 Darius Labanauskas (88.22)

TOP 64 🇵🇱 Krzysztof Kciuk (79.01) 4:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Connor Scutt (85.07)

 

Pełna lista uczestników finałów World Series of Darts:

a) rozstawieni:

1. Rob Cross 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
2. Gerwyn Price 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
3. Michael Smith 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
4. Michael van Gerwen 🇳🇱
5. Dimitri Van den Bergh
6. Peter Wright 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿
7. Nathan Aspinall 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
8. Luke Humphries 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

b) zaproszeni

Damon Heta 🇦🇺
Danny Noppert 🇳🇱
Jeff Smith 🇨🇦
Jonny Clayton 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿
Raymond van Barneveld 🇳🇱
Simon Whitlock 🇦🇺
Haupai Puha 🇳🇿
Krzysztof Ratajski 🇵🇱

c) zakwalifikowani

Dirk van Duijvenbode 🇳🇱
Martin Schindler 🇩🇪
Ricky Evans 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Gabriel Clemens 🇩🇪
Graham Usher 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Daniel Klose 🇩🇪
Keegan Brown 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
William O’Connor 🇮🇪

 

Ponadto środowego popołudnia odbyły się także kwalifikacje dla posiadaczy karty do ostatniego (w tym roku) turnieju cyklu European Tour.

Jest to ostatnia okazja do podreperowania zarobków w ET, aby zakwalifikować się na mistrzostwa Europy. Zadania tego, już po raz kolejny, nie ułatwił sobie Ratajski, który przegrał w deciderze z grającym na średniej ponad 100  Martinem Lukemanem 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿. Pozostali Polacy także nie uświadczą gry w ostatniej odsłonie European Touru. Informacja ta jest o tyle przykra, że Kciuk i Szagański nie zakwalifikowali się do tegorocznego cyklu ani razu. Tym samym ich, nawet matematyczne, szanse na zachowanie karty PDC są praktycznie znikome.

 

Wszystkie mecze Polaków:

Kwalifikacje ET13:

TOP 96 🇵🇱 Radek Szagański (85.94) 2:6 🍀 Mickey Mansell (89.03)

TOP 96 🇵🇱 Krzysztof Kciuk (92.86) 4:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Joyce (97.28)

TOP 96 🇵🇱 Krzysztof Ratajski (93.74) 5:6 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Martin Lukeman (100.14)

 

Pełna lista zakwalifikowanych przez PDC ET13 (Hildesheim) Tour Card Holder Qualifier:

Mickey Mansell 🍀, Chris Dobey 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Jules van Dongen 🇺🇸, Jeff Smith 🇨🇦, Martin Lukeman 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Steve Lennon 🇮🇪, Ryan Joyce 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Vincent van der Voort 🇳🇱, James Wade 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Scott Waites 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Lee Evans 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Florian Hempel 🇩🇪, Stephen Bunting 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Boris Krcmar 🇭🇷, Alan Soutar 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿, Gian van Veen 🇳🇱, Daryl Gurney 🍀, Karel Sedlacek 🇦🇹, James Wilson 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Aaron Monk 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, George Killington 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿, Madars Razma 🇱🇻, Danny Jensen 🇳🇱, Dylan Slevin 🇮🇪

 

Krzysztofa Ratajskiego i wielu innych w walce o triumf w finałach World Series of Darts będzie można obejrzeć na antenie Viaplay od 15 do 17 września.

ZOBACZ TEŻ
Wyjść, wygrać, a potem się zobaczy. Ratajski w grze o ćwierćfinał Matchplaya!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama