Obserwuj nas

Newsy

Bez żadnego zaskoczenia! Start 1. rundy German Darts Grand Prix

Sobotnie popołudnie w darcie stało pod znakiem inauguracji German Darts Grand Prix 2024. Głównymi gwiazdami sesji okazali się Cameron Menzies i Mike De Decker – obaj mieli szanse na 9. lotkę. Pod względem wyników, większych sensacji nie stwierdzono.

Źródło: PDC

Pierwszy z dwóch hitów sesji dostaliśmy już na jej starcie. Ryan Joyce z Kevinem Doetsem od pierwszych podejść prezentowali dobry poziom i ostateczny rezultat stał pod znakiem zapytania. Zawodnicy wygrywali partie dwulegowymi seriami, a z racji tego, że mecz rozpoczynał Joyce, to od stanu 4:4 on doprowadził spotkanie do szczęśliwego końca. Zadecydował konik Anglika, czyli skuteczność na podwójnych (6/11).

Hit od A do Z to potyczka Camerona Menziesa z Mike’iem De Deckerem. The Real Deal miał w drugim legu podejście do dziewiątej lotki! Niestety spudłował D12 i zamiast dziewiątej zakończył partię dziesiątą lotką. Chwilę później mógł przełamać rywala, ściągając 170, ale minimalnie przestrzelił czerwony środek. Potem przespał środkową fazę meczu i Menzies objął prowadzenie. Pod koniec obaj się “odpalili”, Menzies również zaliczył podejście do 9-dartera, choć zakończone na siódmej lotce. Ostatecznie, podobnie jak wcześniej Belg, zakończył lega (i zarazem mecz) dziesiątym rzutem.

Reprezentanci gospodarzy w tej sesji nie dali powodów do radości kibicom. Najbliżej triumfu był Matthias Ehlers, ale Jeffrey De Zwaan zrobił swoje w decydujących fragmentach i awansował do drugiej rundy. Swoje też zrobili Jermaine Wattimena z Richardem Veenstrą, odprawiając odpowiednio Franza Rötzscha i Olivera Muellera. 

Pozostali również wykonali to, co do nich należało. Brendan Dolan poprawił swoją grę z ostatniego European Touru i pewnie pokonał Alana Soutara. Udany występ na swoje konto dopisał Luke Woodhouse, po deciderze wygrywając z Nielsem Zonneveldem. Na sam koniec Chris Dobey w świetnym stylu rozprawił się z Viktorem Tingstromem, przy okazji zamykając pierwsze w tym turnieju 170.

 

GERMAN DARTS GRAND PRIX 2024 – WYNIKI, TERMINARZ, GDZIE OGLĄDAĆ?

 

German Darts Grand Prix 2024 – 2. runda (sesja popołudniowa):

:england: Ryan Joyce (95,40) 6:4 🇳🇱 Kevin Doets (94,29)

Brendan Dolan (94,26) 6:2 :scotland: Alan Soutar (83,49)

🇩🇪 Franz Rötzsch (76,53) 0:6 🇳🇱 Jermaine Wattimena (85,89)

:scotland: Cameron Menzies (98,16) 6:4 🇧🇪 Mike De Decker (96,57)

🇳🇱 Jeffrey De Zwaan (86,69) 6:5 🇩🇪 Matthias Ehlers (81,30)

🇩🇪 Oliver Mueller (87,32) 3:6 🇳🇱 Richard Veenstra (87,74)

🇳🇱 Niels Zonneveld (90,36) 5:6 :england: Luke Woodhouse (94,93)

:england: Chris Dobey (103,42) 6:2 🇸🇪 Viktor Tingstrom (85,05)

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama