Obserwuj nas

Newsy

Humphries po raz trzeci! Anglik wygrał ósmą noc Premier League

Za nami ósma kolejka Premier League. Po Michaelu van Gerwenie, Luke Humphries jest drugim graczem, który wygrywa trzeci raz z rzędu w tegorocznej edycji. Skorzystał przy tym z przegranych wspomnianego van Gerwena oraz Littlera i umocnił się w fotelu lidera całego cyklu.

Źródło: PDC

Luke Humphries na starcie pokazał, że nie ma zamiaru się zatrzymywać. Przed startem meczu z Peterem Wrightem statystyka zagranych spotkań Cool Hand Luke’a na średniej 100+ w Premier League wynosiła aż 80 procent. Występ ze Szkotem ten procent podniósł w górę, to był kolejny pokaz mocy aktualnego mistrza świata. Punktem zwrotnym w tej rywalizacji okazał się checkout 130-punktowy dający mu prowadzenie 3:1. Dobrze grający Wright nie mógł za wiele zdziałać, o czym świadczy wyraźny triumf Anglika.

Czwarty raz w tym roku Nathan Aspinall zmierzył się z Robem Crossem i czwarty raz odniósł zwycięstwo. Klasyk tegorocznej ligi nie zawiódł, Cross po słabym początku szybko się odbudował i odrobił straty. Końcówka stała już na bardzo wysokim poziomie, w deciderze triumfator World Matchplay mógł sobie jeszcze skomplikować sytuację, ale podwójna jedynka była tym razem łaskawa dla Aspa, który utrzymuje miejsce w czołowej czwórce w tabeli.

Przełamanie Gerwyna Price’a! Ktoś ten mecz wygrać musiał po tym, jak on i Michael van Gerwen przegrali trzy ostatnie ćwierćfinały z rzędu. To widowisko było namiastką najlepszych bojów Icemana z MvG, dziś lepsza okazała się światowa piątka. Trzykrotnemu mistrzowi świata zabrakło punktacji w decydującym legu, był daleki od choćby jednej lotki meczowej. Price ze swoich skorzystał, tym samym pierwszy raz w historii Premier League z ośmioma zawodnikami w stawce, van Gerwen na półmetku ligowej rywalizacji aż pięciokrotnie nie zapunktował.

Na zakończenie ćwierćfinałów dopiero trzeci raz Luke Littler w ćwierćfinale zagrał poniżej 100-punktowej średniej. Drugi raz kończy się to przegraną, tym razem tym który go poskromił, okazał się Michael Smith. Kluczowa okazała się dalsza faza meczu, gdzie młody Anglik zwolnił tempo a Bullyboy wręcz przeciwnie, dokładał kolejne wysokie podejścia połączone z lepszymi zamknięciami od rywala. Dało mu to dwa punkty i jak się póżniej okazało wyrzucenie The Nuke’a z najlepszej czwórki w ligowej klasyfikacji.

Pierwszy półfinał upłynął pod znakiem bardzo trudnej walki Aspinalla o wynik ze znów świetnie dysponowanym Humphriesem. Ten drugi odskoczył w środkowej części rywalizacji, korzystając przy tym ze słabszego momentu Aspa. Pod koniec światowa czwórka jeszcze zerwała się do comebacku, jednak szybko te próby zostały zduszone w zarodku przez triumfatora trzech turniejów telewizyjnych w minionym roku. Pierwsza próba na mecz trafiona i Humphries w finale.

W drugim półfinale szala przechylała się na obie strony bardzo często. Kiedy wydawało się, że jeden ma już większą kontrolę, drugi włączał szybszy bieg i przejmował ją dla siebie. Skończyło się to wszystko sprawiedliwie w jedenastym legu i tam też sprawiedliwie obaj mieli po lotce na finał. Price spudłował na czerwonym środku, a Smith podwójną czternastkę zamienił w trafienie i po raz trzeci w tym roku miał pewne minimum trzy punkty.

Finał do jednej bramki. Luke Humphries błyskawicznie wypracował sobie przewagę i przez moment było widmo pierwszego whitewasha w tegorocznej Premier League. Smith się wybronił, zgarnął dwa legi i miał również swój moment. Krótki, ponieważ tak jak mecz wcześniej, Cool Hand Luke szybko wyjaśnił temat. Podwójna ósemka na mecz trafiona, kolejna średnia 100+ zaliczona, kolejne pięć punktów dopisane i osiem punktów przewagi w tabeli nad Michaelem van Gerwenem stało się faktem. Luke Humphries fruwa na ten moment w innej galaktyce niż reszta.


PREMIER LEAGUE 2024 – WYNIKI, TABELA, TERMINARZ

Premier League Darts – noc nr 8 (Dublin)

Ćwierćfinały:

:england: Luke Humphries (106,09) 6:1 :scotland: Peter Wright (97,72)

:england: Nathan Aspinall (101,40) 6:5 :england: Rob Cross (101,66)

🇳🇱 Michael van Gerwen (99,20) 5:6 :wales: Gerwyn Price (102,96)

:england: Luke Littler (97,52) 4:6 :england: Michael Smith (99,68)

Półfinały:

:england: Luke Humphries (104,87) 6:4 :england: Nathan Aspinall (93,49)

:wales: Gerwyn Price (100,40) 5:6 :england: Michael Smith (101,18)

Finał: 

🏆 :england: Luke Humphries (105,53) 6:2 :england: Michael Smith (96,46)

ZOBACZ TEŻ
Gilding się obudził. Ratajski odpadł z World Matchplay
1 Komentarzy

1 Komentarz

  1. Marcraft

    22 marca, 2024 o 00:42

    Humphries i Littler wyglądają lepiej technicznie niż Van Gerwen czy wcześniej Taylor. Oni rzucają jakby bardziej miękko. Mi to się podoba. Mamy dwóch nowych dominatorów na najbliższe 20 lat.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama