Obserwuj nas

Newsy

Kanik zamknął niedzielę w Tarnowie Podgórnym! Imponująca wygrana w finale

Tytus Kanik w niedzielę wygrał czwarty turniej Grand Prix Polskiej Organizacji Darta organizowany w Tarnowie Podgórnym. W finale pewnie uporał się z Krzysztofem Engelem, nie tracąc nawet lega.

Zrzut ekranu: PDC

Ostatni dzień weekendu w Wielkopolsce stał pod znakiem czwartego turnieju Grand Prix. Na starcie pojawiło się 173 mężczyzn i 26 kobiet. Wszyscy rywalizowali w systemie single KO.

Pierwsza i druga runda nie przyniosły wielu niespodzianek. W niej odpadli m.in. Dawid Herberg i Karol Wilgosiewicz, ale za przeciwników mieli kolejno Piotra Czerwińskiego i Sebastiana Steyera.

Najciekawsze rzeczy zaczęły się dziać od czwartego etapu rozgrywek. Tu już kilku faworytów musiało pożegnać się z turniejem. Między innymi rozstawiony z jedynką Sebastian Biela, który przegrał z Arturem Rogalskim 3:4. Jego los podzielił Sebastian Białecki, który także po deciderze musiał uznać wyższość Krzysztofa Engela. Uczestnik Q-Schoola – Damian Pałaszewski – został wyeliminowany przez aktualnego mistrza Polski, czyli Sylwestra Karbowiaka (4:2), a wcześniej wspomniany Steyer nie dał rady Jarosławowi Rarakowi (4:2).

Prawdziwym hitem tej fazy była jednak konfrontacja Tytusa Kanika z Krzysztofem Kciukiem, która od początku sezonu Grand Prix odbywa się regularnie. Triumfator trzeciej imprezy nie powtórzył jednak sukcesu, bowiem Tito, grając z średnią powyżej 90-punktową, wygrał ten mecz 4:2.

W turnieju znakomicie radził sobie Mirosław Grudziecki, który wiele spotkań wygrywał bez straty lega. Do półfinału zameldował się jako faworyt rywalizacji z Engelem. Gracz z Opola miał jednak patent na rywali z Łodzi i tym razem także okazał się górą (5:3).

W finale zagrał z Kanikiem, który chwilę wcześniej oddał tylko jedną partię Witoldowi Lewandowskiemu. W meczu o tytuł był już jednak bezwzględny.

Kolejne turnieje Grand Prix Polskiej Organizacji Darta odbędą się 1, 3 i 4 maja w Sianożętach. Wtedy też zostanie rozegrany kolejny turniej kwalifikacyjny do Superbet Poland Darts Masters.


III Grand Prix POD, Tarnowo Podgórne – wyniki

Mężczyźni:

Półfinały:

🇵🇱 Tytus Kanik (83.89) 5:1 🇵🇱 Artur Podsada (73.6)

🇵🇱 Krzysztof Engel (77.59) 5:3 🇵🇱 Mirosław Grudziecki (72.18)

Finał:

🇵🇱 Tytus Kanik (90.18) 6:1 🇵🇱 Krzysztof Engel (67.66)

Kobiety, finał:

🇵🇱 Renata Słowikowska (48.16) 5:1 🇵🇱 Ewelina Modrzejewska (45.16)

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama