Obserwuj nas

Newsy

Kleermaker załamany po odpadnięciu z Grand Slamu. “Rozczarowałem swoje dzieci”

Martijn Kleermaker przegrał 4:5 z Fallon Sherrock w meczu drugiej kolejki Grand Slam of Darts 2023. Po spotkaniu Holender udzielił emocjonalnego wywiadu dla dziennikarza holenderskiego oddziału Viaplay.

Źródło: Viaplay Sport Nederland

Jeszcze przed startem turnieju Kleermaker wskazywał, że rozważa rezygnację z karty z powodu trudnej sytuacji rodzinnej. Holender ciężko przeżył rozstanie z partnerką, z którą ma dwóch synów. – Miałem mnóstwo problemów związanych z tym, jak potoczyły się niektóre sprawy. Czasami trzeba odłożyć marzenia na bok, by zająć się ważniejszymi sprawami – wskazywał.

32-latek przyznał, że w przegranym spotkaniu z Sherrock popełnił zbyt dużo błędów. – W pierwszym legu miałem trzy lotki na topie, żeby ją przełamać. To nie wyszło, a ja od samego początku musiałem gonić – powiedział.

Holender nie ukrywał łez po niedzielnej porażce. – Ta przegrana naprawdę boli. Nie mam problemu z tym, że rozczarowuję samego siebie. Najgorsze, że rozczarowuję moje dzieci – wyznał.

The Dutch Giant zapowiedział jednak walkę w ostatnim meczu fazy grupowej, w którym zmierzy się z Michaelem van Gerwenem. Niewykluczone, że dla Kleermakera będzie to ostatni mecz na wielkiej scenie w najbliższej przyszłości. – Tym turniejem chciałem wszystko ładnie zakończyć, ale nie wyszło. Nadal chcę jednak wygrać ostatni mecz grupowy. Do trzech razy sztuka – dodał.

Kleermaker prawdopodobnie wystąpi jeszcze w kwalifikacjach do mistrzostw świata dla posiadaczy kart. Na ten moment Holender zajmuje 61. pozycję w wyścigu o obronę karty – to ze względu na 35 tysięcy funtów zdobytych za MŚ 2022, których może nie mieć okazji bronić podczas najbliższego czempionatu.

Źródło: Viaplay Sport Nederland / dartsnews.com

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama