Krzysztof Kciuk kończy przygodę z Ally Pally. Polak traci kartę PDC

Solidne zderzenie ze ścianą pierwszego z naszych reprezentantów w tegorocznych mistrzostwach świata. W sobotnim meczu 1. rundy Connor Scutt nie dał żadnych złudzeń, pieczętując tym samym utratę karty Kciuka.

//źródło: getty

Krzysztof rozpoczął mecz od czterech perfekcyjnych lotek. Przez drobne problemy z ustawieniem singlowymi nie przyniosło to jednak oczekiwanego przełamania. Przełamania, które wspaniałą kradzieżą ze 138 uzyskał Scutt. Podtrzymany fantastycznym początkiem, domknął całego seta “na sucho”, każdorazowo kończąc pierwszą lotką na podwójnej.

Kciuk rozpoczął następnego seta od pierwszej wygranej partii. Kolejny leg to jednak dwa zmarnowane double na przełamanie, które nie pozwoliły wysunąć się na prowadzenie. Niewykorzystane szanse ewidentnie odcisnęły piętno na grze Polaka, co poskutkowało oddaniem przełamania przeciwnikowi. Przy stanie 1-2 przystąpił jednak do skutecznego ataku, zakończonego pięknym finiszem 121 na czerwonym środku. Rozpoczęty przez Krzysztofa decider zakończył się dwusetową zaliczką Anglika, od którego emanowała ogromna pewność siebie i swoich umiejętności.

Kolejny set to jedynie podtrzymanie fantastycznej postawy Scutta. Anglik zaczął od dwóch wygranych legów. Niewykorzystana lotka meczowa na bullu dała ponownie szansę na powrót, którą wykorzystał reprezentant Polski. Przy stanie 1-2 Connor znowu przełamał i zakończył cały mecz. Nie było po nim widać żadnych objawów tremy. Spotkanie od samego początku przebiegało pod jego dyktando.

Krzysztofa Kciuka będziemy oczekiwać w styczniowym Q-Schoolu, z dużymi szansami na powodzenie. Connor Scutt w drugiej rundzie zmierzy się z byłym mistrzem świata – Gerwynem Pricem. Ten mecz już w poniedziałek 18 grudnia. Będzie zamykał sesję wieczorną.