Obserwuj nas

Inne

Podsumowanie lipca 2023 w World Darts Federation

Główna uwaga kibiców amatorskiego darta skupiła się w tym miesiącu na rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozegranych w Danii. Był to również jedyny turniej rangi WDF rozgrywany na terenie naszego kontynentu. W lipcu zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Nowej Zelandii.

Yukie Sakaguchi rzucająca w kierunku tarczy. Japonka ubrana jest w charakterystyczny dla siebie krawat.
Źródło: Japan Sports Federation of Darts

West Japan Cup 2023

Druga edycja turnieju rozgrywanego w Osace zakończyła się triumfem Shingo Enomaty 🇯🇵, byłego reprezentanta kraju w WDF World Cup. W finałowym spotkaniu wynikiem 5-3 pokonał debiutanta na tym poziomie rozgrywek Yutę Hayashiego 🇯🇵. W turnieju kobiecym pierwszy triumf w WDF odniosła Yukie Sakaguchi 🇯🇵, która w ubiegłym roku wspólnie z Mikuru Suzuki uczestniczyła w turniejach PDC Women’s Series. Japonka bez utraty choćby jednego lega pokonała w finale Kanoko Takahashi 🇯🇵.

WDF Europe Cup Youth 2023

Na początku lipca odbyła się 23. edycja turnieju WDF Europe Cup Youth. Medale podczas rozgrywek zdobyli reprezentanci 9 państw. Na starcie zabrakło reprezentacji Polski. Zwycięzcą tabeli medalowej została Anglia, choć kraj ten nie dominował we wszystkich rozgrywanych konkurencjach. Złotymi medalistami rozgrywek singlowych zostali Yorick Hofkens 🇩🇪 oraz Aurora Fochesato 🇮🇹. Szczegółowe podsumowanie turnieju znajduje się tutaj.

Charlotte Open 2023

Gdy europejska młodzież rywalizowała podczas międzynarodowych rozgrywek, w Stanach Zjednoczonych odbył się turniej rangi srebrnej rozgrywany w miejscowości Charlotte w Północnej Karolinie. W rywalizacji mężczyzn złudzeń rywalom nie pozostawił Alex Spellman 🇺🇸. Amerykanin, który wygrał w tym roku już dwa lokalne turnieje sankcjonowane przez PDC, wynikiem 5-2 pokonał Dustina Holta 🇺🇸. Wśród kobiet bardzo udany powrót do turniejów międzynarodowych zaliczyła Andrea Taylor 🇺🇸. Triumfatorka Colorado Open z 2008 roku wygrała 5-0 z Trish Grzesik 🇨🇦, najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z Kanady.

New Zealand Open Youth 2023

Nowa Zelandia należy do jednego z niewielu państw bardzo mocno zaangażowanych w organizację turniejów darterskich na różnych szczeblach. W sobotę 8 lipca w Hastings zorganizowano międzynarodowy turniej rangi złotej skierowany wyłącznie do młodzieży. Rywalizację chłopców rozstrzygnął na swoją korzyść Hunter Eyles 🇳🇿. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aaliyah Taukamo-Pohio 🇳🇿.

New Zealand Masters 2023

W połowie miesiąca w miejscowości Porirua na Wyspie Północnej, odbył się już siódmy w tym roku otwarty rankingowy turniej WDF rozgrywany na terytorium Nowej Zelandii. Na starcie nie zabrakło lokalnych gwiazd. W finale turnieju mężczyzn zmierzyli się ze sobą Ben Robb 🇳🇿, trzykrotny uczestnik Mistrzostw Świata PDC oraz Haupai Puha 🇳🇿, obecny numer dwa w rankingu międzynarodowym WDF. Tym razem lepszym w bezpośrednim starciu był Ben Robb, który 5-1 pokonał swojego rodaka. W starciu finałowym turnieju pań bezkonkurencyjna okazała się 58-letnia Desi Mercer 🇳🇿, dla której to pierwszy triumf od 2021 roku. Wynikiem 5-1 wygrała z 23-letnią Nicole Regnaud 🇳🇿.

ZOBACZ TEŻ
Top 5 z ŁND: ciekawostki z życia Dimitriego van den Bergha
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama