Obserwuj nas

Newsy

UK Open: Białecki i Scutt wśród kolejnych uczestników turnieju

Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy siedmiu kolejnych graczy, którzy za sprawą kwalifikacji przeznaczonych dla amatorów zagwarantowali sobie miejsca w tegorocznym UK Open. Dostaliśmy również potwierdzenie tego, co jasne wydawało się już wcześniej – w Minehead po raz kolejny wystąpi Sebastian Białecki.

Źródło: Professional Darts Corporation

UK Open jest największym pod względem liczby graczy turniejem głównego cyklu w PDC. W zawodach występuje łącznie 160 graczy, a miejsca otrzymują także najlepsi gracze Challenge Touru i Development Touru – konkretnie czołowe ósemki klasyfikacji generalnych spoza posiadaczy kart. Jako że Sebastian Białecki zajął piątą pozycję w zeszłorocznym cyklu młodzieżowym PDC, będzie miał okazję wystąpić w UK Open po raz czwarty w karierze, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych.

Pewne miejsce mają także wszyscy posiadacze karty, co oznacza, że w Minehead zagra aż trzech reprezentantów Polski: do Sebastiana Białeckiego dołączą Krzysztof Ratajski oraz Radek Szagański.

16 slotów przypada również zwycięzcom amatorskich kwalifikacji, rozgrywanych na terenie Wielkiej Brytanii. Dwa pierwsze eventy padły łupem Davida Sumnera oraz Johnny’ego Hainesa. Od tamtej pory rozegrano turnieje w siedmiu kolejnych miejscowościach. Zwycięzcami zostali:

– Norwich: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ashley Coleman,

– Solihull: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Jenson Walker,

– Victoria (Londyn): 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Harry Lane,

– Liverpool: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Harry Gregory,

– Harlow: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Connor Scutt,

– Chorlton: 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Michael Taylor,

– Aberdeen: 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Jason Hogg.

Do wypełnienia pozostało jeszcze siedem slotów. UK Open zostanie rozegrane w dniach 1-3 marca i będzie transmitowane przez Viaplay oraz serwis PDC.TV.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona