Obserwuj nas

Wywiady

“Cross? Chciałem na niego trafić!”. Białecki przed starciem z mistrzem świata

Przed startem Superbet Poland Darts Masters 2024 Sebastian Białecki udzielił krótkiego wywiadu dla Łączy Nas Dart. “Bolt” nie ukrywał, że cieszy się z wyników losowania par turnieju. “Cross to jeden z tych graczy, na których chciałem trafić” – powiedział w rozmowie z Klaudiuszem Kozą.

Sebastian Białecki przed Superbet Poland Darts Masters 2024
Źródło: Łączy Nas Dart

Po czwartkowym losowaniu par pierwszej rundy turnieju w Gliwicach odbyło się także krótkie spotkanie dla mediów. Pojawili się na nim wszyscy reprezentanci Polski oraz większość graczy z zagranicy.

Dla Sebastiana Białeckiego będzie to pierwszy w karierze występ na scenie PDC przed polską publicznością. W zeszłym roku nie powiodło mu się w turnieju kwalifikacyjnym, ale tym razem było już lepiej. – Szkoda, że nie udało się rok temu – może po prostu było za dużo chęci i dlatego nie wyszło. Tym razem trochę bardziej się rozluźniłem i udało się wygrać kwalifikacje. Zobaczymy, jak to będzie przed większą publicznością – powiedział.

Rywalem łodzianina będzie były mistrz świata – Rob Cross. Wrażenia? Raczej pozytywne. – Myślę, że nieważne, na kogo bym trafił – z każdym musiałbym zagrać na 100% swoich możliwości. Każdy z nich nawet przy niższej formie może osiągać średnie rzędu 90 czy 100 punktów. Jeśli jednak chodzi o starcie z Robem – to jeden z tych graczy, z którymi rzeczywiście chciałem się zmierzyć. Może dlatego, że jeszcze nigdy nie miałem okazji z nim zagrać. Jesteśmy w tej samej stajni (Target Darts – przyp. red.), więc może będzie fajny pojedynek.

W optymalnej dyspozycji Polak powinien być w stanie postraszyć Voltage’a. Optymizmem napawają zwłaszcza ostatnie występy Bolta w Challenge Tourze – raz dotarł nawet do półfinału. – To był chyba jeden z najlepszych wyjazdów na Challenge Toury tak ogólnie, zwłaszcza w zestawieniu z poprzednimi turniejami w tym sezonie. Forma była bardzo równa, mocna – na punktacji tak samo, więc oby utrzymała się także jutro.

A co będzie priorytetem 20-latka na resztę sezonu? – Myślę, że najistotniejszy będzie dla mnie Development Tour – tam mam największe szanse, by zdobyć kartę. Stawka jest jednak bardzo wyrównana. Będę też odwiedzał wszystkie Challenge Toury i – jeśli się uda – rozgrywki MODUSa.

Starcie Białecki – Cross otworzy piątkową sesję turnieju. Pojedynek zaplanowany jest na godz. 19:10.

ZOBACZ TEŻ
„Dalej będę denerwować rywali”. Van Gerwen nie zamierza odpuszczać
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama