Obserwuj nas

Newsy

Gates, Thornton czy Henderson? A może Phil Taylor? Rusza druga edycja seniorskiego Matchplaya

Turnieje podłogowe w PDC ruszają dopiero od niedzieli, więc sobota stoi pod znakiem rozgrywek seniorskich. W Angielskim York odbędzie się druga edycja World Seniors Matchplay, a wśród szesnastu rywalizujących graczy nie zabraknie ani byłych, ani obecnych gwiazd światowego darta.

Źródło: World Seniors Darts Tour

World Seniors Darts Tour to seria turniejów przeznaczonych dla graczy, którzy nie są posiadaczami karty zawodniczej i przekroczyli już 50. rok życia. Pierwszy w historii turniej tego cyklu – seniorskie mistrzostwa świata – miał miejsce w lutym 2022 roku i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności. Ówczesny triumfator – Robert Thornton – w ten weekend bronić będzie również triumfu w turnieju World Seniors Matchplay.

Choć Thornton jest najbardziej utytułowanym graczem seniorskiego touru, głównego faworyta zawodów bukmacherzy upatrują w innym Szkocie – Johnie Hendersonie. Trudno się temu dziwić – choć Hendo stracił swoją kartę zawodniczą, to wciąż jest jednym z najlepszych graczy na zapleczu PDC, zajmując obecnie 5. miejsce w rankingu Challenge Touru. Głównym rywalem Szkota powinien być Leonard Gates. Amerykanin wygrał w tym roku seniorską edycję Mastersa oraz turniej Champion of Champions, w finale dwukrotnie pokonując Richiego Howsona.

Nie bez szans będzie również Scott Mitchell, były mistrz świata federacji BDO i postać znana również fanom PDC. W walce o tytuł liczyć powinni się także Jim McEwan, David Cameron i Neil Duff, obecny mistrz świata WDF. Ciekawostką jest udział Glena Durranta, którego po raz ostatni w grze widzieliśmy siedem miesięcy temu – wtedy Anglik przegrał 0:3 w pierwszej rundzie seniorskich mistrzostw świata.

Hitem soboty będzie spotkanie Phila Taylora Johnem Partem, choć to wynika nie tyle z samego poziomu, co z magii wielkich nazwisk i bogatej historii rywalizacji obu panów. Pojedynek, w którym Kanadyjczyk przerwał ośmioletnią dominację Anglika w mistrzostwach świata, jest jednym z klasyków światowego darta. Tym razem panowie zmierzą się na scenie w York.

Z powodów osobistych z turnieju wycofał się Martin Adams, którego zastąpi Deta Hedman.

World Seniors Matchplay 2023 – harmonogram

1/8 finału – sesja popołudniowa (sobota, od godz. 14)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Mitchell – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Paul Hogan

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Richie Howson – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Trina Gulliver

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Deta Hedman – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Kevin Painter

🇺🇸 Leonard Gates – 🍀 Colin McGarry

1/8 finału – sesja wieczorna (sobota, od godz. 20)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 John Henderson – 🇨🇦 David Cameron

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Robert Thornton – 🍀 Neil Duff

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Phil Taylor – 🇨🇦 John Part

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Glen Durrant – 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Jim McEwan

Pozostała część turnieju rozegrana zostanie w niedzielę, od godz. 14. Seniorskie rozgrywki obsługiwane są przez serwis DartConnect, gdzie będzie można śledzić przebieg rywalizacji.

ZOBACZ TEŻ
Nie tym razem! Humphries ukrócił gierki van den Bergha? [WIDEO]
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama