Obserwuj nas

Newsy

Piękny sen trwa – Ratajski w półfinale German Darts Open!

Niech ta historia się nie kończy! Krzysztof Ratajski awansował do półfinału German Darts Open, pokonując Danny’ego Nopperta. Choć sama gra nie była jeszcze perfekcyjna, Polski Orzeł wygrał całe spotkanie, przegrywając jedynie trzy legi.

Źródło: Professional Darts Corporation

Spotkanie zaczęło się dość nerwowo – Noppert już w pierwszym legu miał dwie lotki na przełamanie, czego jednak nie był w stanie wykorzystać. Ratajski zamknął partię w 21 rzutach, szczęśliwie unikając problemów już na start spotkania.

Polak natychmiast zrobił to, czego nie zrobił Holender. Dzięki świetnej punktacji w drugim legu Freeze został pozostawiony mocno w tyle, a Ratajski zamknął partię ostatnią lotką w dłoni – widok, do którego powoli zaczynamy przywykać. W trzeciej partii Polski Orzeł podwyższył prowadzenie, by później po raz kolejny przełamać – po raz kolejny… ostatnią lotką w dłoni.

Pierwsze problemy pojawiły się w piątym legu, gdy Ratajski pomylił się przy zamknięciu 40 punktów. Szansę wykorzystał Noppert, wygrywając dwie kolejne partie. Gdy już zaczęliśmy się martwić, Polak błyskawicznie uspokoił sytuację, wychodząc na prowadzenie 5:2 zamknięciem licznika z 88 przez czerwony środek.

Do końca meczu Holender wygrał już tylko jedną partię. Choć wraz z biegiem meczu u Ratajskiego pojawiało się coraz więcej problemów na podwójnych, w ostateczności Polish Eagle zameldował się w półfinale, wygrywając 6:3.

🇵🇱 (16) Krzysztof Ratajski 6:3 🇳🇱 (9) Danny Noppert

Średnie: 92,83 – 89,87

Podwójne: 6/21 (28,6%) – 3/11 (27,3%)

Maksy: 1 – 1

ZOBACZ TEŻ
Wade: wygrałem więcej niż ktokolwiek poza Taylorem i van Gerwenem
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama