Obserwuj nas

Newsy

Zostało dwóch najlepszych. Znamy finalistów World Grand Prix!

W Leicester rozstrzygnęło się prawie wszystko. W stawce pozostało tylko dwóch najlepszych – w sobotni wieczór Gerwyn Price pokonał Michaela Smitha, a Luke Humphries rozprawił się z Joe Cullenem. Same mecze finalnie okazały się dość jednostronne.

Źródło: Professional Darts Corporation

W pierwszym spotkaniu sesji Gerwyn Price pokonał Michaela Smitha, choć sam mecz był festiwalem niedokładności – może nie tyle na punktacji, co na podwójnych. Problemy z tym elementem gry, głównie na wejściu, na początku miał przede wszystkim Walijczyk – to głównie z tego powodu ze stanu 1:0 zrobiło się 1:2 na korzyść Anglika. Bully Boy do końca meczu nie wygrał już jednak ani jednego seta. Co więcej, Iceman każdego z nich wygrał bardzo komfortowo: 3:0, 3:1, 3:0. Gra mistrza świata kompletnie się załamała, a Price wreszcie zaczął trafiać podwójne na wejście. Pod koniec pojawiły się co prawda bardzo duże problemy na finiszach, ale Smith nie miał już nic do powiedzenia.

 

 

W drugim pojedynku Luke Humphries pewnie poradził sobie z Joe Cullenem. Ciężko byłoby jednak powiedzieć, że Cool Hand zaprezentował coś spektakularnego – Rockstar po prostu oddał ten mecz za darmo. Najlepiej obrazuje to jego skuteczność na podwójnych – na 27 prób sukcesem zakończyło się… pięć. 15% skuteczności, a i tak mogło być jeszcze gorzej. Najwięcej emocji było w ostatnim, czwartym secie, który zakończył się deciderem – ostatecznie i ta partia padła jednak łupem Humphriesa.

 

 


World Grand Prix 2023 – wyniki półfinałów:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Michael Smith (83,94) 2:4 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (4) Gerwyn Price (85,08)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Joe Cullen (80,06) 0:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (6) Luke Humphries (85,96)

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama