Wszystko po staremu. Polska poza World Cup of Darts

Klątwa 1/8 finału nie została przerwana. Reprezentacja Polski po raz szósty z rzędu odpadła z World Cup of Darts na tym etapie turnieju. Tym razem na przeszkodzie stanęła para szkocka – Peter Wright i Gary Anderson bez żadnych problemów pokonali Krzysztofa Ratajskiego i Radka Szagańskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:8.

Gary Anderson i Radek Szagański podczas meczu Polska - Szkocja, World Cup of Darts 2024
Źródło zdjęcia: Simon O'Connor / PDC

Nadzieje ostudziła już pierwsza partia. Obie drużyny miały spore problemy na punktacji, dzięki czemu biało-czerwoni dostali dwie lotki na przełamanie i wyjście na prowadzenie. Szagański nie trafił jednak topa, a to okazało się szansą, której nie można było zmarnować. Chwilę później Szkoci podwyższyli stan meczu na 2:0.

Nic nam się nie układało. Jeśli przychodziły lepsze kolejki na punktacji, to i tak zbyt późno. Jakby tego było mało, Szkoci zaczęli się rozpędzać. A jak się rozpędzili, to nie pozwolili się zatrzymać. 3:0, 4:0, 5:0… Ciężko było jeszcze wierzyć w cud.

Wkrótce udało się wygrać pierwszą partię w meczu. Tym razem Radek pewnie zamknął 74-punktowy finisz i dzięki temu biało-czerwoni zapisali się na tablicy wyników.

Nie zmieniło to faktu, że powodów do radości już w tym spotkaniu nie mieliśmy. Anderson i Wright byli nieomylni na podwójnych – przed przerwą wygrali jeszcze jedną partię, a po powrocie na scenie dopełnili formalności.

Wynik 2:8. Znów kończymy na 1/8 finału.