Obserwuj nas

PDC

Ekspert od inauguracji sezonu. Searle zachwycił po raz trzeci z rzędu

Po turniejach podłogowych w Wigan tylko jeden gracz ma na koncie komplet czternastu rozegranych meczów w Pro Tourze. Ryan Searle, choć nie wygrał żadnego z dwóch finałów, potwierdził świetną formę na początku rankingowych zmagań. Nie jest to jednak nowa sytuacja – Heavy Metal już po raz trzeci z rzędu dotarł do finału w pierwszej podłogówce nowego sezonu.

Źródło: Professional Darts Corporation

Żeby w Wigan pokonać Ryana Searle’a, trzeba było zagrać coś “ekstra” – najlepiej wiedzą o tym Luke Littler i Gary Anderson, którzy okazywali się lepsi od Anglika na ostatniej prostej. Poniedziałkowy finał mówi zresztą sam za siebie – Heavy Metal nie był w stanie go wygrać mimo niespełna 112-punktowej średniej, a o losach tytułu zadecydowało przełamanie w deciderze. Mimo to, brak wygranego trofeum raczej nie będzie dla Searle’a zmartwieniem – w ciągu dwóch dni dołożył kolejne 20 tysięcy funtów do rankingu Pro Tour i po inauguracji cyklu Players Championship jest na pierwszym miejscu rankingu podłogowego.


Ranking Players Championship (po 2 z 30 turniejów)

Poz.GraczZarobki
1🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ryan Searle£20,000
2🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Gary Anderson£16,000
3🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Littler£16,000
4🇳🇱 Gian van Veen£7,500
5🇵🇹 Jose de Sousa£6,000
6🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Martin Lukeman£5,000
6🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Peter Wright£5,000
8🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Cameron Menzies£5,000
9🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Alan Soutar£5,000
10🇳🇱 Niels Zonneveld£4,500
10🇳🇱 Raymond van Barneveld£4,500

Źródło: dartsrankings.com

Dobre wyniki odzwierciedlają także suche statystyki. W Wigan 36-latek imponował przede wszystkim grą na zamknięciach – sukcesem zakończyło się aż 45% podejść do tarczy, w których Anglik miał możliwość skończenia partii. Lepszy pod tym względem był jedynie Rob Cross (49%), choć trzeba mieć w pamięci, że ten ma za sobą cztery, a nie czternaście meczów.

Ryan Searle po PC 1-2:

  • Średnia: 96,14
  • Średnia z pierwszych 9 lotek: 106,52
  • % udanych zamknięć: 45%
  • Bilans meczowy: 12-2

Świetna gra na początku sezonu podłogowego jest już dla Searle’a chlebem powszednim. Sezon 2023 rozpoczął od zdobycia tytułu, ogrywając po drodze Luke’a Humphriesa, Dirka van Duijvenbode czy Jonny’ego Claytona. Pierwsza podłogówka w 2022 roku też skończyła się finałem, ale wtedy Humphries był już zbyt mocny. Fenomenalna gra finalisty PC Finals mogła zapaść w pamięć zwłaszcza polskim kibicom – w jednym ze spotkań Searle pokonał Krzysztofa Ratajskiego, grając na średniej 115…

Choć najważniejsze i tak będą wyniki w telewizji (a z tymi u Anglika bywało już różnie), pierwsza okazja do potwierdzenia świetnej formy pojawi się podczas UK Open. Wcześniej Heavy Metal będzie miał do rozegrania dwa kolejne turnieje podłogowe – 19 i 20 lutego.

ZOBACZ TEŻ
Kolejny zabieg Michaela van Gerwena. "Nie mogę przegryźć kawałka szynki..."
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama