Obserwuj nas

Newsy

Klasyk w Norwich! Gdzie były gwiazdy PDC w przerwie od rywalizacji?

Choć w kalendarzu PDC mamy krótką przerwę, największe gwiazdy nie mogą narzekać na pusty harmonogram. W dniach 17-19 maja w Anglii odbyło się pięć turniejów pokazowych organizowanych przez MODUS Sports oraz MDA Events. Największym echem odbiło się starcie byłych mistrzów świata – Michaela van Gerwena i Raymonda van Barnevelda.

Źródło zdjęcia: MODUS Sports

Imprezy pod szyldem “A Night at the Darts” zostały rozegrane w Stevenage, Leicester, Ipswich oraz dwukrotnie w Norwich. Choć zawody miały charakter czysto pokazowy, hale – jak to zwykle w Anglii bywa – zostały wypełnione po brzegi.

W Stevenage głównymi gwiazdami byli Luke Humphries, Gerwyn Price, Jonny Clayton, Simon Whitlock oraz Fallon Sherrock. Na scenie pojawił się także Bobby George, wicemistrz świata z 1980 i 1994 roku.

W tym samym czasie wielkie nazwiska rywalizowały także w Leicester, gdzie Michael Smith pokonał 6:5 Michaela van Gerwena w spotkaniu finałowym. Występ zaliczył także Martin Adams.

Holender odegrał się w sobotę w Norwich, gdzie w finałowej potyczce zmierzył się z Raymondem van Barneveldem. Co warte odnotowania, spotkanie stało na wyśmienitym poziomie. Obaj gracze skończyli z ponad 100-punktowymi średnimi, a o wszystkim przesądził decider.

Mocnych nazwisk nie brakowało także w Ipswich, gdzie pojawili się m. in. Nathan Aspinall oraz Daryl Gurney.

W niedzielę gwiazdy znów przybyły do Norwich, choć w nieco innej konfiguracji. Gurney pokonał 6:4 Jonny’ego Claytona, a van Barneveld wygrał 6:3 z Aspinallem.

W tym samym czasie w Mannheim odbyła się także impreza z cyklu PDC Europe Darts Galas, w której najlepszy okazał się Dirk van Duijvenbode. Holender po drodze pokonał Martina Schindlera, Michaela Smitha, Gerwyna Price’a oraz Luke’a Humphriesa.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona