Obserwuj nas

Newsy

Kosmiczne średnie! Price, Humphries i van Gerwen gwiazdami sobotniego wieczoru

W grze pozostało już tylko szesnastu. Wieczorna sesja turnieju w Budapeszcie przebiegła głównie pod znakiem kapitalnej gry czołówki – do trzeciej rundy awansowała większość faworyzowanych graczy, prezentując przy tym znakomity poziom.

Źródło: Professional Darts Corporation

Wieczorna sesja rozpoczęła się kapitalnie dla Giana van Veena, który wziął rewanż na Nathanie Aspinallu za bolesną porażkę podczas turnieju w Jenie. Anglik grał bardzo dobrego darta, ale nie miał żadnej odpowiedzi na znakomitą formę młodego Holendra, który zrobił kolejny krok w kierunku udziału w World Grand Prix.

Najwyższą średnią dnia – 108,56 – uzyskał Luke Humphries, który bez większych problemów rozprawił się z Keane’em Barrym. Do poziomu Cool Handa kilkadziesiąt minut później nawiązał Gerwyn Price, choć ostatecznie Walijczyk nie był w stanie przebić wyniku Anglika, kończąc z rezultatem o dwa punkty niższym. W tym wszystkim najbardziej szkoda Nathana Rafferty’ego, któremu z jednej strony po spotkaniu z Icemanem ciężko cokolwiek zarzucić, a z drugiej – Irlandczyk skończył mecz bez żadnego lega na koncie.

W niedzielę ujrzymy również Petera Wrighta, który dość pewnie przeszedł przez pojedynek ze Scottem Waitesem. Swoje problemy tego wieczoru miał z kolei Michael Smith, który ostatecznie jednak poradził sobie z José de Sousą. Portugalczyk był w stanie nawiązać walkę z mistrzem świata, ale pary starczyło tylko na cztery partie.

Formę z Amsterdamu potwierdził Michael van Gerwen. Już po losowaniu było jasne, że Holendra czeka ciężka przeprawa – Ross Smith grał jak na mistrza Europy przystało, ale przy stanie 4:5 nie był w stanie obronić swojego lega.

Niespodzianek nie było także w dwóch ostatnich meczach – Dave Chisnall gładko pokonał Scotta Mitchella, a Jonny Clayton po deciderze poradził sobie z solidnie grającym Jermainem Wattimeną. Holendrowi niewiele zabrakło jednak do końcowego sukcesu – o wyniku zadecydowało kilka zmarnowanych lotek meczowych przy stanie 5:4.

 

Hungarian Darts Trophy 2023 – wyniki 2. rundy (sesja wieczorna):

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (15) Nathan Aspinall (101,72) 1:6 🇳🇱 Gian van Veen (99,56)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries (108,56) 6:2 🇮🇪 Keane Barry (95,19)

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (11) Peter Wright (94,25) 6:3 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Waites (96,02)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (7) Gerwyn Price (106,09) 6:0 🍀 Nathan Rafferty (98,19)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (12) Michael Smith (89,41) 6:4 🇵🇹 José de Sousa (87,11)

🇳🇱 (9) Michael van Gerwen (98,86) 6:4 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Ross Smith (98,01)

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Dave Chisnall (96,63) 6:2 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Mitchell (90,25)

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (8) Jonny Clayton (92,89) 6:4 🇳🇱 Jermaine Wattimena (87,37)


Hungarian Darts Trophy 2023 – pary 1/8 finału:

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Luke Woodhouse – 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 (11) Peter Wright

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (3) Luke Humphries – 🇩🇪 (14) Martin Schindler

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (7) Gerwyn Price – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (10) Joe Cullen

🇦🇺 (2) Damon Heta – 🇳🇱 Gian van Veen

🇧🇪 Mike de Decker – 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (12) Michael Smith

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Scott Williams – 🇳🇱 (13) Danny Noppert

🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (8) Jonny Clayton – 🇳🇱 (9) Michael van Gerwen

🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 (1) Dave Chisnall – 🇦🇹 Rowby-John Rodriguez

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama