Obserwuj nas

Newsy

Niemcy oburzeni słowami Anglika. Poszło o… dwie wojny światowe

Scott Williams pokonał reprezentanta Niemiec Martina Schindlera w meczu 3. rundy mistrzostw świata w darcie. Równie dużo uwagi co sam mecz otrzymała jednak pomeczowa wypowiedź Anglika, który w kontrowersyjnych słowach odniósł się do licznie zgromadzonej na trybunach niemieckiej publiczności.

Źródło: Professional Darts Corporation

Mecz stał na naprawdę wysokim poziomie, a Williams odrobił straty ze stanu 2:3. Po spotkaniu Anglik nie ukrywał emocji związanych z awansem do 1/8 finału. – Mecz był niewiarygodny, ale też nigdy nie spotkałem się z taką publicznością! Wiem, że wygraliśmy dwie wojny światowe i jedno mistrzostwo świata (w piłce nożnej – red.), ale tutaj było tak wielu Niemców… W zasadzie głównie słyszałem ich. Co za mecz! – powiedział.

 

Anglik uderzył we wrażliwe tony, a bezpośrednio po spotkaniu otrzymał wiele nieprzychylnych wiadomości od niemieckich kibiców, o czym napisał na portalu X. – Dziękuję wszystkim za wiadomości. Część z nich była niemiła, ale rozumiem, skąd się to wzięło! Z mojej strony to nic osobistego, to po prostu zwykłe żarty w stronę publiczności. To, co powiedziałem na scenie, było jednak dość głupie. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem – stwierdził.

Najwyraźniej nieco inaczej sprawę potraktował “Bild”, jeden z największych niemieckich dzienników. “Na takie porównania nie ma miejsca w sporcie” – napisano. Podobnie do sprawy odniósł się portal Der Westen. “Dopiero się okaże, czy po przeprosinach PDC zostawi sprawę tak, jak jest, czy jednak pokusi się o jakąś karę dla Williamsa. Dyskwalifikacja z turnieju jest raczej nieprawdopodobna” – wskazano.

Sam zawodnik prawdopodobnie źle zniósł całą sprawę, usuwając konto na portalu X. W czwartej rundzie jego rywalem będzie Damon Heta.

 

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

ReklamaRankingi


Moja Strona