Obserwuj nas

Newsy

Players Championship: największa różnorodność od kilku lat

Tegoroczne podłogówki na osiem turniejów przyniosły ośmiu różnych triumfatorów. Jak się okazało, to drugi taki przypadek w historii, pierwszy miał miejsce w kampanii sprzed siedmiu lat. Co ciekawe, obie serie łączy jedno nazwisko…

Źródło: PDC

Konto „TheRedBit” na platformie X poinformowało, kiedy nastąpił jedyny taki epizod, w którym na osiem inauguracyjnych rozgrywek Players Championship, zwyciężał za każdym razem inny zawodnik. Był to rok 2017 – co ciekawe, tak jak wtedy, tak i teraz tylko trzech zawodników zdołało minimum dwukrotnie awansować do finału. Wtedy byli to Daryl Gurney, Michael van Gerwen oraz Peter Wright. W obecnej kampanii ta sztuka udała się Ryanowi Searle’owi, Gary’emu Andersonowi i Chrisowi Dobeyowi.

Zwycięzcy PC1-8 (2017)Zwycięzcy PC1-8 (2024)
:england: Alan Norris:england: Luke Littler
:scotland: Gary Anderson:scotland: Gary Anderson
:england: Rob Cross:england: Ryan Searle
🇦🇺 Simon Whitlock🇦🇺 Damon Heta
:england: Adrian Lewis🇳🇱 Raymond van Barneveld
🇳🇱 Michael van Gerwen:england: Dave Chisnall
Daryl Gurney:england: Chris Dobey
:england: Joe Cullen🇳🇱 Danny Noppert


Gary’emu Andersonowi udało się stać częścią obu klasyfikacji, reszta triumfatorów z 2017 nawet się nie zbliżyła do powtórzenia tego sukcesu. Siedem lat temu seria zakończyła się przy Players Championship 9, gdzie triumfował Michael van Gerwen. Tegoroczna seria może potrwać dłużej, jeśli w PC9 nie wygra nikt z nazwisk po prawej stronie tabelki.

Co ciekawe, w tym roku jeszcze do finału nie dotarł nikt spoza TOP 32 rankingu PDC Order of Merit. Blisko przełamania tej passy był ostatnio Gian van Veen, lecz w deciderze półfinału PC8 uległ Luke’owi Humphriesowi. Najbliższa szansa do zmiany tego stanu rzeczy w dniach 6-7 maja, wtedy zostaną rozegrane następne turnieje podłogowe.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: 2 GB. Możesz przesłać: zdjęcie, audio, video, dokument, etc. Linki do YouTube, Facebooka, Twittera i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here

Sponsor główny

Sklepy partnerskie

Zostań Patronem

Reklama