ZABAWA! Ratajski zdemolował Chisnalla na start World Matchplay

Bez cienia wątpliwości! Krzysztof Ratajski z ogromną łatwością pokonał Dave’a Chisnalla w meczu 1. rundy World Matchplay 2024. Polak wykorzystał slabą dyspozycję rywala, a przy okazji pokazał bardzo solidny poziom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:2. W kolejnym meczu “Polski Orzeł” zmierzy się z Andrew Gildingiem.

Krzysztof Ratajski podczas World Matchplay 2024
Źródło zdjęcia: SImon O'Connor / PDC

Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób. Chizzy miał gigantyczne problemy nawet z utrzymywaniem sektorów – wpadały nie tylko pojedyncze dwudziestki, ale też singlowe piątki i jedynki. Z tego korzystał Polak, który zaczął z wysokiego C – świetnie punktował i nie miał większych kłopotów z zamykaniem partii. To natychmiast przyniosło przełamanie i prowadzenie 2:0.

Chwilę później Ratajski podwyższył wynik spotkania rewelacyjnym finiszem ze 121 punktów. Bynajmniej nie był to koniec dobrych wiadomości – czwarta i piąta partia także padły jego łupem, a to oznaczało, że na przerwę Polski Orzeł schodził z wynikiem 5:0!

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ratajski zgarnął także partie numer sześć i siedem, ciągle prezentując bardzo dobry poziom zarówno na punktacji, jak i na podwójnych.

Chisnall wreszcie pojawił się na tablicy wyników, choć przy stanie 1:7 nawet najwierniejsi fani Anglika nie mogli liczyć na nagłe przebudzenie.

Koniec końców licznik Anglika stanął na dwóch wygranych partiach. Nasz reprezentant domknął sprawę w idealnym momencie: PDC chciała skończyć sesję tuż przed startem finału mistrzostw Europy, a dzięki Polakowi cel został osiągnięty.

Rywalem Ratajskiego w 1/8 finału będzie Andrew Gilding, który pokonał Petera Wrighta.